Co nosit s korzetem?

Co nosit s korzetem kromě úsměvu na tváři a sebevědomím sahajícím do oblak? Zkuste pouzdrovou sukni! Hned si povíme, proč se báječně doplňují. Zatímco vám korzet zvedne poprsí a ubere pár centimetrů v pase, pouzdrová sukně zvýrazní vaše boky. Dokonalý efekt přesýpacích hodin je na světě. Kdo z vás, milé dámy, by jej nechtělKombinace korzetu a pouzdrové sukně docílit?

Pouzdrová sukně je maximálně univerzální kousek oblečení hodící se pro nošení jak přes den, tak na večerní akce. Obohaťte svůj šatník o JEDNU v černé barvě a získáte tak jeden kousek, který se stane základem pro nepřeberné množství dokonalých outfitů. Je to stejné, jako mít jedny opravdu kvalitní boty a jedny džíny skvěle tvarující pozadí. Jistě víte, o čem je řeč.

I úzké sukně mají své místo v historii módy. Na konci 19. až do začátku 20. století se nosily sukně, kterým by se dalo s nadsázkou říkat „kulhavé sukně“. Jednalo se o dlouhé, v pohybu dosti omezující sukně s velmi úzkým lemováním pevně obepínající boky a stehna. Možná si již v mysli přehráváte obrázek, jak vše mohlo vypadat. A pokud si představujete, že taková dáma musela dělat je velmi malé kroky, protože nic jiného nebylo ani možné, pak jste si to vylíčili správně.

Ve 40. letech 20. století stále fungoval po světové hospodářské krizi přídělový systém, což se týkalo i oblečení. Dostupné bylo omezeně a zároveň nebylo příliš praktické. V té době navrhl Christian Dior pouzdrovou sukni, která byla zákazníky velmi dobře přijata a sklidila úspěch. Nový styl byl velmi ženský.

Sukně vyrobené z lesklého materiálu jako je satén jsou velmi atraktivní volbou na večer. Směsové materiály (bavlna s lycrou) se skvěle uplatní, jestliže si budete chtít vzít svou sukni také do zaměstnání. Doplňte ji korzetem a uvidíte, že celkový vzhled bude fascinující.

Je to jednoduše báječný kousek oblečení pro každou příležitost. Za nejuniverzálnější délku se považuje taková, kdy vám sukně končí těsně pod koleny. Nezáleží pak na tom, jaký „tvar“ nohou máte a také jaká je vaše věková skupina. Vždy budete „in“.