Nejčastější otázky

1. DODACÍ PODMÍNKY

1.1. Dodací lhůty, způsoby dodání

Pokud je zboží skladem (poznáte ho tak, že není označeno jako NA OBJEDNÁVKU :-)) odesíláme jej zpravidla následující pracovní den po obdržení objednávky, resp. jejím zaplacení v případě volby úhrady bankovním převodem.

Expedice probíhá buď přes kurýrní službu DPD, GLS, Českou poštu a Zásilkovnu. Kurýrní službu oceníte, pokud chcete dodat korzet na jakoukoliv adresu. U České pošty nabízíme službu Balík na poštu, Balík do ruky a nově i Balíkovnu. Je využívána zákazníky, kteří jsou spíše v pohybu a je pro ně složité být v určitý čas na určitém místě. Mohou si zvolit pobočku pošty, která jim nejvíce vyhovuje, např. co nejblíže k zaměstnání, když si chtějí vyzvednout svůj korzet po cestě domů, s večerní otevírací dobou atd. Dodání u obou variant je následující pracovní den. O pohybu zásilky jste průběžně informováni.

Doručení na Slovensko je obvykle do 48 hodin od odeslání.

1.2. Diskrétní způsob balení

Diskrétnost ve vztahu k našim zákazníkům je naší prioritou. Provozovatelem e-shopu je společnost CORE FASHION s.r.o.. Název společnosti je uveden na zásilce, která je Vám doručena.

Chápeme, že mnoho zákazníků si nechává posílat zásilky do práce, a proto všechny zásilky odesíláme v jednoduchých světle šedých plastových nebo bílých bublinkových obálkách. Nikde na obalu není ani zmínky o korzetu.

1.3. Máte vlastní kamennou prodejnu?

Nemáme. Abychom mohli nabízet takto kvalitní korzety za tak nízké ceny, snažíme se tlačit naše provozní náklady na minimum. Z tohoto důvodu nabízíme zboží výhradně přes internet. Chápeme, že pro mnoho zákaznic je možnost vyzkoušet si korzet před nošením důležitá. Proto nabízíme nadstandardní lhůtu pro vrácení a výměnu zboží v délce 60 dnů od jeho převzetí. Pro ty, kteří na svůj korzet spěchají, nabízíme nejrychlejší možný způsoby dopravy, kdy je zboží doručeno následující pracovní den po odeslání.

2. PROČ KORZET?

2.1. Jaké jsou výhody nošení korzetu?

Pokud jste nikdy korzet nenosila, pak Vám uniká spousta pozitiv, které Vám nabízí tento fantastický kousek oblečení. Korzety mohou být nošeny nejen jako spodní prádlo, ale také jako svršek. Většina žen však dává přednost nošení korzetu pod běžným oblečením. Korzet však lze nosit tak, jak se Vám právě chce.

Hlavní důvod proč ženy milují korzety spočívá v tom, že jim tvaruje postavu a to jim dodává úžasný pocit. Správně zvolená velikost korzetu Vás podpoří na všech správných místech a zajistí, že Vaše postava bude vypadat božsky. Měl by Vám pohodlně sedět na bocích a poté, co si přes korzet oblečete další vrstvu by nemělo být vůbec poznat, že jej máte na sobě.

KORZETY S KOVOVÝMI KOSTICEMI NEJSOU VHODNÉ PRO ZÁKAZNICE MLADŠÍ 18 LET!

2.2. Jaké jsou nevýhody nošení korzetu?

Stahovací korzety, které naleznete ve stejnojmenné kategorii, nabízí možnost trvalého vytvarování Vaší postavy. Doba takového procesu může trvat cca 3 měsíce, když budete nosit pevně stažený korzet zhruba 8 hodin denně. Korzety.cz nedoporučují v žádném případě s tímto začínat bez porady s lékařem. Proces tvarování postavy je spojen s možností vážných zdravotních rizik, což je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o zeštíhlení pasu o 10 cm i více trvale. BUĎTE OPATRNÁ!

KORZETY S KOVOVÝMI KOSTICEMI NEJSOU VHODNÉ PRO ZÁKAZNICE MLADŠÍ 18 LET!

2.3. Proč pasový korzet?

Pasový korzet je prostě ten, který je kolem pasu, to znamená že jeho horní lem končí pod prsy. Je vhodný pro ženy, které dávají přednost podprsence před korzetem, ale zároveň by byly rády, kdyby měly formovaný pas, podepřen&aacaacute; záda a plnější boky. Dalšími benefity jsou jeho nižší váha a delší odolnost vůči opotřebení.

Pasové korzety také úžasně doplní běžně nošené halenky, kalhoty, šaty a sukně. Dají se nosit každý den. Celkově však vzhled není tak ohromující, jako když zvolíte klasický korzet. Své místo ve Vašem šatníku si však určitě pár kousků zaslouží.

3. OBECNÉ OTÁZKY OHLEDNĚ KORZETŮ

3.1. Mohu nosit korzet, když mám větší poprsí?

Korzety s ocelovými kosticemi jsou především určeny pro podporu a je tomu i přizpůsoben jejich střih. Pokud máte větší poprsí, jsou pro Vás korzety z naší nabídky určitě vhodné. Námi nabízené korzety jsou v takové kvalitě, že Vám dost často nabídnou i větší komfort než podprsenka.

3.2. Korzety s ocelovými kosticemi vs. korzety s plastovými kosticemi

Korzety s ocelovými kosticemi jsou navrženy tak, aby Vám byly podporou a zvýraznily Váš dekolt. Zjistíte, že můžete takový korzet nosit celý den. Podpora přichází od ocelových kostic a napětí materiálu, které při nošení korzetu vzniká, bez ohledu na velikost běžně nošeného košíčku. Fashion korzety s plastovými kosticemi nejsou pro tento účel určeny. Nikdy nebudou nabízet takovou podporu jako korzet s ocelovými kosticemi. Fashion korzety jsou vhodné pro dámy s velikostí košíčku C a menším jako nevšední top pro každodenní nošení.

3.3. Korzet s plochými nebo spirálovitými ocelovými kosticemi?

Korzety.cz jsou specialisté v obou kategoriích. Rozhodující faktor při výběru správného korzetu může být to, zda plánujete tvarovat svůj pas natrvalo. Korzety z kategorie Stahovacích mají 24 spirálovitých ocelových kostic, zatímco korzety z kategorie Standardních mají 12 plochých ocelových kostic. Zdvojnásobení počtu kostic znamená, že tvarování pasu je v podstatě mnohem pohodlnější, bude Vás méně omezovat a dá Vám možnost nosit korzet po delší dobu.

Ale protože k obchodu přistupujeme maximálně zodpovědně, ani na tomto místě si nemůžeme odpustit jednu poznámku a varování. Je znám příběh ženy jménem Marie, která nosila korzet 23 hodin denně po dobu 5 měsíců! Díky tomu se jí výrazně změnil tvar těla. Je logické, že se to neobejde bez zdravotních komplikací a následky mohou být nevratné a velmi nebezpečné. Co se může nezodpovědným nošením přihodit? Rozdrcená žebra, poškozené vnitřní orgány... Co dodat? Jak to platí u většiny věcí v životě, všeho s mírou!

Spirálovité kostice jsou pružnější než tuhé ploché ocelové kostice, což znamená, že jsou i dražší. Jsou pružné ve všech směrech a nedochází k narušení celkového tvaru korzetu.

3.4. Jaký je rozdíl mezi střihy korzetů?

Jedná se o střih předního dílu. Korzety jsou dodávány se 3 střihy:

  1. rovný střih – nejdecentnější, pokud si přejete, aby byla hloubka Vašeho dekoltu ponechána představivosti ostatních

  2. mírné srdíčko – střední cesta, pokud se chcete předvést, ale zároveň nechcete zajít příliš daleko

  3. srdíčko – nejodvážnější, maximální účinek zvýrazňující Váš dekolt, zaručeně na Vás všichni nechají oči

Díky pokročilému vyhledáván&iiacute; v obchodě Korzety.cz snadno najdete vždy ten správný pro Vás, aniž byste musela trávit u monitoru spoustu času.

3.5. Délka korzetu

Zvolit vhodnou délku korzetu je velmi důležité. Pokud je korzet příliš krátký, můžete se cítit nesvá. Jestliže bude příliš dlouhý, může Vám překážet při sedání. Korzety.cz uvádí délku u veškerého nabízeného zboží a zároveň určitá doporučení pro výšku postavy. Je však třeba si uvědomit, že to jsou pouze doporučení. Máme zákaznice, které jsou vysoké cca 155 cm, ale mají dlouhý trup. Uvedené délky v popisu výrobku jsou délky předního dílu, délka zadního dílu je cca shodná.

4. PROBLÉMY S VELIKOSTÍ KORZETŮ

4.1. Problémy s velikostí korzetu přes boky a prsa

Pokud Vám vybraný korzet nesedí přes boky nebo prsa, rádi Vám zboží vyměníme. Jestliže při vyzkoušení korzetu máte v oblasti pasu korzet otevřen o 5 až 7,5 cm, ale přes prsa a boky je korzet plně uzavřen, pak byste měli zkusit výměnu korzetu o číslo menší. Pokud je korzet zavření od shora až dolů, doporučujeme výměnu za korzet o 2 čísla menší. Korzet by nikdy neměl být stažený na všech partiích, protože napnutí korzetu je právě to, co Vám formuje postavu.

4.2. Příliš dlouhý nebo příliš krátký korzet?

Víme, že výběr vhodné velikosti může být někdy složitější. Při nákupu na Korzety.cz však můžete být bez obav. Nabízíme nadstandardní lhůtu pro výměnu zboží v délce 3 týdnů od jeho převzetí. Stačí zaslat zboží zpět na naší adresu spolu s vyplněným formulářem, který je automaticky součástí zásilky.

4.3. Problémy s velikostí pasového korzetu

Pokud Vám pasový korzet nesedí, rádi Vám jej vyměníme. Jestliže při vyzkoušení korzetu máte v místě pasu korzet otevřen o 5 až 7,5 cm, ale ve spodní a horní části je uzavřen, doporučujeme výměnu za korzet o číslo menší. V případě, že je zcela uzavřen po celé délce, pak doporučujeme výměnu za korzet o 2 čísla menší. V ideálním případě by měl být korzet otevřen o 5 až 10 cm. Každý korzet má krycí pruh látky široký cca 15 cm.