Vybíráte první korzet?

Zdarma ke stažení:Korzety-cz_ebook_jak_vybrat_korzet

E-book „Průvodce výběrem korzetu“

 

Průvodce, který Vás zavede do krásného světa korzetů, které z Vás udělají výjimečnou ženu, protože každá žena... 

 

Výběr korzetu

 

Pokud čtete tento článek, je jisté, že vás alespoň něco kolem korzetů zajímá. Nejste-li ženou zkušenou v jejich nošení, tak vám dám několik tipů, jak si vybrat správně ten první. Je to s ním jako s první láskou, také na něj nebudete moci zapomenout. Když si vyberete střihově správný korzet a oblečete si ho, může pro vás být jeho nošení mnohem pohodlnější, než když sáhnete ze zvyku po podprsence. V první řadě je třeba si uvědomit, že korzet není tričko. Co tím chci říci? Že vyžaduje přesné měření. A to nejen obvodu, ale i délky. Korzet vám musí přesně padnout, jinak se nebudete cítit dobře. Napříč internetem si přečtete spoustu názorů, že volit konfekční korzet je chyba. Není tomu tak. Jen je potřeba se na sebe podívat tak nějak realisticky. Hned si povíme více.

 

Rozlišujeme 4 typy ženských postav: jablko, banán (někdy označován jako tužka), přesýpací hodiny a hruška. Konfekční korzety jsou určeny pro postavu přesýpacích hodin. (viz. obrázek)

 

Podívejme se na velikosti. Mnoho zákaznic se nás ptá, jak zvolit správnou velikost. Ukažme si vše například na korzetu ve vel. 26“, což znamená 26 palců.

1 palec = 2,54 cm, tedy v tomto případě 26 x 2,54 cm = 66,04 cm přesně. Korzet má v obvodu tolik, kolik si tímto jednoduchým způsobem vypočítáte (plus vůle na zadním šněrování cca 4 až 12cm). Proč je tedy u tohoto konkrétního korzetu uvedeno, že je pro obvod pasu 76 – 80 cm? Protože se již počítá, že vás v pase stáhne.

Obvod hrudníku je vždy o cca 20 cm větší, tedy pro 26“ korzet 96 – 100 cm, obvod přes boky je větší o cca 25 cm, tedy 101 – 105 cm. Pokud se do těchto rozměrů „vejdete“, můžete si bez obav zakoupit konfekční korzet.

Nezapomeňte se ještě podívat na délku korzetu, aby vám nebyl moc dlouhý nebo naopak moc krátký. Všechny 4 důležité délky jsou uvedeny v detailu korzetu. (viz. obrázek)

 

Jste-li mimo tabulky a máte pro konfekční korzet nad prsa nevyhovující postavu, pak zkuste variantu

pod prsa. Upřímně říkáme, že je zbytečné konfekční korzet objednávat. Nemůžete si prostě říci: „Ono se to nějak poddá“.

Ocelové kostice vs. plastové kostice

 

    Chcete-li opravdu stahovací korzet, volte korzet s ocelovými kosticemi. K jejich výrobě se používá plátová a spirálová ocel. Pohodlnější jsou spirálové kostice, protože jsou pružnější.

Korzetové topy, které u nás naleznete v kategorii Fashion korzety, jsou v podstatě módním doplňkem. Nemají stahovací efekt, pouze budou lehce formovat vaše křivky. Také jejich životnost je oproti pravým korzetům omezená. Kýžených tvarů dosáhnete pouze s autentickými korzety.

První kroky s korzetem

 e-book_od_korzety-cz

    Velmi důležité je korektní šněrování. Správně by měl mít korzet dvě smyčky v pase. Je-li to jinak, pak je dobré zjednat nápravu a postupovat podle našeho návodu.

S nošením začněte pomalu. Jedná-li se o váš první korzet, neutahujte jej hned napevno. Nedodržíte-li to, můžete si způsobit bolest a poškodit samotný korzet. To by vám do dalšího snažení mohlo vzít vítr z plachet. Zapněte si korzet a utáhněte dokud se nebudete cítit lehce sevřená. Dejte si přestávku, koukněte na telku, přečtěte si časopis. Až korzet nebudete cítit, jděte se na sebe mrknout do zrcadla. Dobrý? To bych řekl.

Tak a teď můžete zkusit šněrování zase o kousek utáhnout. Pomalounku, polehounku. Dejte čas vašemu tělu a korzetu, ať si na sebe zvyknou. Není kam spěchat, nic vám neuteče. Vyhnete se tak bolesti a nepoškodíte švy korzetu. Dokonce i zkušené korzeťačky se s tím mazlí klidně hodinu, než je všechno, jak má být.

 

    Možná už přemýšlíte, jestli si korzet poprvé vezmete do klubu nebo na párty. A budeme se opakovat – nic vám neuteče. Než ohromíte širší veřejnost, naplánujte si nošení po krátkou dobu v průběhu několika týdnů v klidu domova, příp. na krátké procházky. Můžete si jej obléct jako spodní vrstvu. Takto si zvyknete a prohýřit celou noc za obdivu mužů a závisti žen pak zvládnete tzv. levou zadní.

 

 

Jako bych vás slyšel: „A to nebudu celý den jíst, nebo co?“ Budete. Ale i tady platí pár zásad. Korzet způsobuje tlak na vaše vnitřní orgány, to je bez diskuze (nemějte strach, vše se u vás v bříšku vrátí na své místo, jakmile si korzet sundáte :-) ). Je však třeba myslet na to, že dát si vepřové se zelím a zapít to pivem, nebude zrovna dobrý nápad. Jezte lehká jídla a vyvarujte se sycených nápojů.

Boty první, korzet druhý! Uvědomte si, že korzet vám brání v ohýbání. Nejste mrštná jako bez něj. To znamená, že když se někam chystáte, udělejte vše potřebné předtím, než se stáhnete korzetem. Úprava účesu, make-up, punčochy – co vám budu vyprávět... :-)

Závěr

 

    Nošení korzetu nemusí být vůbec bolestivá zkušenost, máte-li ten správný a je-li stažen s náležitou péčí. Naopak, budete skvěle vypadat a cítit se tak, že to není možné ani popsat. Řekne-li vám někdo, že nošení korzetu bolí, může to znamenat dvě věci – za prvé – dotyčná(ý) si nikdy si nekoupila ten správný korzet nebo – za druhé – prostě nedokáže unést, že zrovna vy budete neodolatelná. Tak směle do toho!

 

Podělte se s námi prosím o vaše zkušenosti. Napište nám je do komentáře. Budou jistě prospěšné všem, kdo se o korzety zajímají.