Proč nosit korzet?

Korzetové_šaty_pro_Korzety-czJako první si rozebereme otázku „proč“. Korzet nepřináší jen stažení pasu. Výhod, které s sebou nese, je mnohem více.

1.1. ŠTÍHLÝ PAS JAKO MÁVNUTÍM KOUZELNÉHO PROUTKU

  Zeštíhlení pasu sice není jedinou výhodou korzetu, ale rozhodně je tou nejhlavnější. Podle vybraného typu korzetu můžete svůj pas zúžit až o 15 centimetrů. Takto výrazné zúžení   je však vhodné pouze pro zkušené nositelky korzetů – žena, která se stahovacími korzety nemá zkušenosti, by si mohla poškodit zdraví.

    Mnohem běžnější je stažení o 5-8 centimetrů, které jsou ze zdravotního hlediska vhodné i pro začátečnice. I toto méně výrazné zúžení Vám dá pocítit štíhlejšího pasu a jistě nezůstane bez povšimnutí ani ze strany vašeho okolí.

1.2. ELEGANTNĚJŠÍ DRŽENÍ TĚLA

Ať už zvolíte klasický korzet, který zakrývá prsa, anebo pasový korzet, který končí pod prsy, v obou případech se můžete spolehnout na to, že vaše držení těla bude rázem elegantnější.

Pravda, klasický dlouhý korzet Vám oproti krátkému pasovému pomůže s lepším držením ramen podstatně více, ale i krátký korzet dokáže v tomto směru určitým způsobem zafungovat.

Díky lepšímu držení těla navíc získáte i ladnější a jemnější pohyby. Není to ale jen o eleganci. Narovnaná záda a více přemýšlení o jednotlivých pohybech se příznivě projeví nejen na vaší prezentaci, ale především na vašem zdraví. A pak, že „móda je povrchní“.

1.3. SVŮDNĚJŠÍ SILUETA TĚLAStahovaci_korzet_stihly_pas_Korzety.cz

Siluet ženských postav existuje hned několik typů. Mezi nejvytouženější však patří právě ty, u kterých je výrazný, viditelný pas. Možná, že díky korzetu nezískáte tzv. ideální míry 90-60-90, ale štíhlejší pas si s jeho pomocí rozhodně vykouzlíte a silueta vašeho těla tak bude rázem atraktivnější.

Rozdíl mezi pasem a boky se viditelně zvětší, a to je něco, co se líbí nejen mužům, ale i samotným ženám. A líbit se je přeci velmi příjemné.

1.4. ZAJÍMAVÉ OŽIVENÍ ŠATNÍKU

S pomocí korzetu můžete velmi jednoduše oživit Váš stávající šatník. A je vcelku nepodstatné, zda budete korzet nosit jen jako spodní prádlo anebo i jako svrchní oděv. V obou případech to pro vaši garderobu bude znamenat výrazné zpestření.

O spodním prádle sice budete vědět jen vy, ale vaše radost z krásného kousku se rozhodně projeví i navenek. Nehledě na to, že s dobře padnoucím prádlem máte i více možností v celkovém odívání.

Korzet nošený jako svrchní oděv zase přináší nové příležitosti, co se stylingu týče, a navíc je nepřehlédnutelný – obdiv okolí máte zaručen.

SHRNUTÍ: Pěkný korzet Vás dokáže nejen potěšit, ale také Vám přinést lepší pocit ze sebe sama a tím i zvýšit sebevědomí. Na jeden kousek oděvu to jsou docela slušné vlastnosti, co říkáte? :-)

2. JAK NOSIT KORZET?

Záleží na tom, zda jde o korzet, který bude nošen jako spodní prádlo anebo o na ven. Přinášíme Vám několik užitečných tipů pro obě varianty.

Svatební_korzet_Korzety-cz2.1. KORZET JAKO SPODNÍ PRÁDLO

Mohlo by se zdát, že zde není co radit. Korzet se jednoduše navlékne, zapne a sešněruje a pak se na něj stejně jednoduše oblékne svrchní oděv. Ovšem takto jednoduché to vždy být nemusí. Aby byl výsledek dokonalý, je potřeba pečlivě volit typ korzetu a typ svrchního oděvu.

Například bohatě zdobené korzety vyrobené z plastických materiálů nejsou zcela vhodné pod tenké a navíc výrazně upnuté topy. Ozdoby nebo plasticita látky by pod oděvem mohly vytvořit nežádoucí hrbolky, které by narušily celkový dojem. Na takové korzety je lepší nosit oblečení z pevnějších materiálů - vhodné může být například dobře padnoucí sako s menším výstřihem.

Pro svrchní oděvy z tenkých látek jsou vhodnější kombinace s jednoduchými korzety z hladkých materiálů (tj. například satén). 

2.2. KORZET JAKO SVRCHNÍ ODĚVSvatební_korzet_z_Korzety-cz

U korzetu, který má být nošen na ven, hodně záleží na tom, kam v něm máte v plánu jít. Jiný korzet se hodí na ples, jiný na party v klubu. Ke korzetu na ples se hodí jiné oděvy než ke korzetu do klubu, a stejné je to i s doplňky.

Připravili jsme pro Vás základní inspiraci pro nejčastější situace, v rámci kterých může být korzet skvělou volbou.

2.2.1. SVATBA

Svatební šaty v celku jsou tradiční, šaty sestavené z více kusů oděvů jsou oproti tomu originální a kreativní. Svatební korzet v kombinaci s dlouhou sukní, ať už bohatě řasenou anebo hladkou jednoduchou, je snadnou cestou, jak si sestavit krásné a zároveň pohodlné šaty.

Po obřadu stačí jen dlouhou sukni vyměnit za kratší a sexy šatičky pro svatební party jsou na světě. Že je svatební korzet navíc neodmyslitelnou součástí outfitu pro svatební noc, snad ani netřeba zdůrazňovat.

Abyste si na svatbu mohla obléci krásný korzet, nemusíte být nevěsta. Korzet je vhodným oděvem i za předpokladu, že jdete na svatbu jen jako host. V takovém případě je dobré skombinovat společenský (nikoli svatební) korzet například s klasickou sukní ke kolenům, případně s dlouhými společenskými kalhoty. Celý outfit je pak vhodné doplnit sakem anebo bolerkem.

Rozdíl mezi svatebním a společenským korzetem je patrný na první pohled.  

2.2.2. PLES

Společenský_korzet_na_ples_Korzety-czKe společenskému korzetu lze přistupovat podobně jako ke korzetu svatebnímu. Stačí jej doplnit společenskou sukní, přidat šál či bolerko a rázem máte plesový outfit, ve kterém můžete protančit celou noc. Na plesy jsou vhodné zejména korzety ze saténu či brokátu. Pro maximálně slavnostní dojem mohou být bohatě zdobené, například výšivkami či třpytivými kamínky.

 

2.2.3. Večírky, party a jiné

Jelikož v tomto případě jde o akce méně formální až neformální, záleží zcela na Vás, jaký korzet zvolíte. To, co by na plese mohlo působit příliš odvážně, na party v klubu může báječně vyniknout. Takže ať už je vaším stylem jednoduchý kožený korzet anebo bohatě zdobený korzet z brokátu, popusťte uzdu své fantazii a směle do toho!

Korzety na večerní akce můžete kombinovat jak se sukněmi, tak s kalhotami – od džínsů přes lesklé legíny až po klasické sukně ke kolenům. Možností existuje celá řada a je jen na Vás a vašem osobním vkusu, jaký outfit s korzetem vykouzlíte. Co však platí obecně, je fakt, že pro večerní použití korzetu jsou ideální boty na podpatku. Jestli klasické lodičky, otevřené sandálky anebo kozačky nad kolena, už je otázkou konkrétního stylingu.

 

2.2.4. Běžné denní nošení

Korzet_na_běžné_nošení_u_Korzety-czStejně jako u neformálních večerních akcí, i přes den záleží čistě na Vás a vašem osobním stylu, jaké korzety se rozhodnete nosit. Fantazii se meze nijak zvlášť nekladou – vhodné jsou jak korzety dlouhé, tak krátké, tzv. pasové.

Oba typy můžete nosit v kombinaci s košilemi, halenkami či jinými vhodnými topy, a můžete je také kombinovat s více či méně klasickými saky. Hezké jsou kombinace jak se sukněmi, tak s kalhotami. A co se obuvi týče, kromě té s vysokými podpatky či platformou jsou vhodné i boty s plochou podrážkou, například balerínky.

Nechcete odložit korzet ani v zaměstnání? Pokud je Vaším povoláním profese barové tanečnice či mícháte koktejly, pak se nemusíte nijak zvlášť při volbě korzetu omezovat. Jiné to je, pokud pracujete například v bance, na úřadě atp. Pak je pro Vás jasnou volbou kostýmový korzet či korzet tmavé barvy.

Co v rámci běžného nošení můžete velmi ocenit, jsou oboustranné korzety. V praxi to znamená, že za jednu cenu získáte korzety v podstatě dva – a to se rozhodně vyplatí.

 

Korzety-cz_ebook_jak_vybrat_korzetKOMPLETNÍ PRŮVODCE PLNÝ DETAILNÍCH INFORMACÍ PRO VŠECHNY, KTERÉ ZAUJAL TENTO STRUČNÝ PRŮVODCE, JE KE STAŽENÍ V PDF ZDARMA ZDE!