Korzet v moderní době aneb prababičky by se divily

Když většina lidí slyší slovo korzet, evokuje jim to buď něco, co bylo nosným tématem viktoriánské éry (o které byla řeč v našem předešlém příspěvku), nebo něco, co se nosí jen do ložnice. Skutečnost je však jiná. Korzet se i v dnešní moderní dHnědý brokátový steampunk korzetobě stává čím dál běžnější součástí šatníků.


Profesionální návrháři zařazují čím dál častěji korzet jako prvek do svých módních přehlídek. Ačkoli jsou stále korzety uváděny na trh jako dráždivé prádlo pro dospělé hrátky, profilování se tohoto zajímavého kousku oblečení jako netradičního topu pro všední nošení je čím dál více patrnější.

Nárůst popularity korzetů v módě obecně je částečně přisuzován zvyšování zájmu o steampunk kulturu. Pro nezasvěcené. Steampunk je založen na principu kombinace stylu z časového období, kdy vyjely na koleje první parní lokomotivy, prvků viktoriánského období doplněné o element moderní doby.

Brokátový steampunk korzet s kovovými sponkamiVzhledem k tomu je naprosto jasné, že ženy vyznávající steampunk styl začaly korzet nosit naprosto samozřejmě. Ačkoli toto „hnutí“ zůstalo jaksi většině společnosti utajeno po dobu několika let, v poslední době zažívá obrodu. Prolíná se filmy, hudebními klipy, knihami a i uměleckými díly.

Moderní korzety mají schopnost udělat Vám sexy postavu, aniž byste musely zkusit bolest jako viktoriánské ženy. Dnes si můžete vybrat z bezpočtu stylů a barev. Začátek nošení korzetů není třeba odkládat. Začněte s jedním. Budete velmi moderní a velmi sexy. Jedinou nevýhodu to však má. U jednoho asi neskončíte. :-)